Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/npro9/domains/pytajnik.net/public_html/configq.php on line 17 Czym żywi się dzięcioł ? - Pytajnik.net - Katalog pytań, zadań domowych i porad
Strona główna » Wszystkie » Czym żywi się dzięcioł ?

Czym żywi się dzięcioł ?

Anonim

27 sierpnia 2010, 19:51

Jakim pokarmem żywi się dzięcioł ?

Odpowiedzi (1)

Re: Czym żywi się dzięcioł ?

Anonim

27 sierpnia 2010, 21:16

Pożywienie dzięcioła:
W okresie wiosny i lata (lęgowym) to głównie owady i ich larwy wydobywane z drewna - gąsienice motyli, mrówki, chrząszcze, zimą i jesienią również duża ilość nasion sosnowych oraz świerkowych i owoców (jagód, żołędzi). Zimą również nie stroni od wywieszonej w karmnikach słoniny. Może żywić się także padliną. Pewną osobliwością tych dość dużych ptaków jest to, że najchętniej zjadają mszyce. Wiosną dzięcioły mogą nakłuwać korę brzóz i pić wyciekający sok roślinny. Czasem zjadają też ptasie jaja i pisklęta. W porównaniu z innymi gatunkami dzięciołów jego dieta jest zatem mniej wyspecjalizowana

W określonych wybranych miejscach w szczelinach korowiny pnia lub pieńka, rozwidleniach gałęzi lub w pękniętej korze, zwanym kuźniami, dzięcioł duży wkłada szyszki drzew iglastych. Obiera je tam swym mocnym dziobem z pojedynczych łusek i wybiera nasiona. Owady (są one często szkodnikami drzew) spod kory drzew wydobywa długim i lepkim językiem lub też zbiera z drzew i krzewów. Żeruje w koronach drzew i na ziemi chodząc po pniach i je opukując z każdej strony. Często zajmuje go wykuwanie, również w twardym drewnie. Może zwisać głową w dół gdy siedzi na cienkich gałązkach i stara się zerwać szyszkę.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzi%C4%99cio%C5%82_du%C5%BCy#Po.C5.BCywienie

Oceń odpowiedź:
(Ocena: +2)

Podobne pytania, które mogą Cię zainteresować

czym się żywi dzięcioł (4) 03.01.2011, 16:26
Anonim
Czym żywi się mucha? (1) 16.08.2010, 17:15
Anonim
Czym żywi się wieloryb? (2) 27.08.2010, 20:29
Anonim
Czym się żywi salamandra? (1) 21.05.2011, 09:41
Anonim
Czym się żywi biedronka ? (5) 30.12.2010, 12:38
Anonim

Dodaj odpowiedź

Dodawanie nowych odpowiedzi do tego pytania zostało zablokowane. Jeśli uważasz, że do tematu można dodać coś wartościowego, poproś o odblokowanie pytania.


- Zadawaj pytania i udzielaj odpowiedzi bez konieczności logowania

- ... lub zarejestruj się za darmo i zdobywaj punkty za dodane pytania i odpowiedzi.

- Zdobyte punkty możesz wymienić na darmowe doładowanie telefonu i dodatkowe korzyści związane z użytkowaniem serwisu, np. wyróżnienie swojego pytania.

Ostatnio popularne

Polecamy