Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/npro9/domains/pytajnik.net/public_html/configq.php on line 17 Co to jest 3g w telefonie? - Pytajnik.net - Katalog pytań, zadań domowych i porad
Strona główna » Wszystkie » Co to jest 3g w telefonie?

Co to jest 3g w telefonie?

Anonim

27 lutego 2010, 10:14

Co to jest 3g w telefonie?

Odpowiedzi (1)

Re: Co to jest 3g w telefonie?

Anonim

27 lutego 2010, 12:16

Telefonia komórkowa trzeciej generacji (3G)

–telefoniczna sieć cyfrowa telefonii komórkowej bazująca na rozwiniętych w stosunku do 2.5G standardach i technologii trzeciej generacji z rodziny standardów IMT-2000. Dzięki poszerzonej pojemności sieci umożliwia ona wprowadzenie dodatkowych usług wykorzystujących transmisję wideo oraz transmisję pakietową (komutacje pakietów).

System telefonii trzeciej generacji (3G) umożliwia nieograniczony dostęp radiowy do globalnej infrastruktury telekomunikacyjnej za pośrednictwem segmentu naziemnego, zarówno dla użytkowników stacjonarnych jak i ruchomych. Jest systemem integrującym w zamierzeniu wszystkie systemy telekomunikacyjne (teleinformatyczne, radiowe i telewizyjne).

W odróżnieniu od systemu telefonii drugiej generacji GSM, w których dominującą usługą miała być usługa głosowa, a następnie rozwinięte o transmisję pakietową w oparciu o standardy GPRS oraz EDGE (zwane też systemem 2.5G) w systemach 3G od momentu rozpoczęcia projektowania zakładano „równoprawne” świadczenia różnych usług jak transmisja dźwięku, wideo i transmisji danych (pakietowa).

Przejście na system telefonii 3G wymagało zmodernizowania wszystkich elementów architektury sieci. Wysokie ceny licencji dla operatorów oraz duży nakład inwestycyjny potrzebny na przebudowę architektury sieci spowodował iż wdrożenie telefonii komórkowej trzeciej generacji znacznie się opóźniło.

Telefonia 3G bazuje na standardzie UMTS (ang. Universal Mobile Telecommunications System, pol. Uniwersalny System Telekomunikacji Ruchomej).

Oceń odpowiedź:
(Ocena: +1)

Podobne pytania, które mogą Cię zainteresować

Jak przywrócić historię na telefonie (1) 02.06.2012, 18:41
Anonim
Wifi na telefonie (3) 09.12.2010, 18:58
Anonim
Po co WiFi w telefonie? (1) 13.03.2010, 19:52
Anonim
jak włączyć facebooka w telefonie? (2) 26.04.2012, 11:15
adam120
Czy GPS w telefonie jest płatny? (1) 28.03.2010, 21:25
Anonim

Dodaj odpowiedź

Dodawanie nowych odpowiedzi do tego pytania zostało zablokowane. Jeśli uważasz, że do tematu można dodać coś wartościowego, poproś o odblokowanie pytania.


- Zadawaj pytania i udzielaj odpowiedzi bez konieczności logowania

- ... lub zarejestruj się za darmo i zdobywaj punkty za dodane pytania i odpowiedzi.

- Zdobyte punkty możesz wymienić na darmowe doładowanie telefonu i dodatkowe korzyści związane z użytkowaniem serwisu, np. wyróżnienie swojego pytania.

Ostatnio popularne

Polecamy