Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/npro9/domains/pytajnik.net/public_html/configq.php on line 17 Jak zrobić trawnik wokół domu? - Pytajnik.net - Katalog pytań, zadań domowych i porad
Strona główna » Wszystkie » Jak zrobić trawnik wokół domu?

Jak zrobić trawnik wokół domu?

Anonim

12 kwietnia 2010, 14:50

Witam. Przyszła wiosna i chciałbym sobie zrobić trawnik wokół domu. Proszę o poradę, jak zrobić go szybko i wygodnie. Trawa musi być dobra, bo będzie często używany.

Odpowiedzi (3)

Re: Jak zrobić trawnik wokół domu?

Anonim

12 kwietnia 2010, 18:14

Do wyboru są różne rodzaje traw. Dla trawników często używanych można zasiać trawę typu sportowego (jest droższa, ale odporniejsza na uszkodzenia). Trawnik najlepiej założyć na początku kwietnia (najpóźniej w październiku). Wcześniej niż w kwietniu i później niż w październiku nie zaleca się siać trawy, gdyż nasiona mogą długo czekać zanim wykiełkują. Zakładanie trawnika można podzielić na etapy.

1. Przygotowanie ziemi.
Glebę pod trawnik należy przekopać na głębokość około 10 cm. Usunąć wszystkie kamienie, korzenie i inne zanieczyszczenia. Ziemię wyrównać w poziomie. Na wierzch usypać ziemię lepszej jakości lub nawóz do trawy.

2. Zasiew trawy.
Trawę należy siać w bezwietrzny dzień, żeby nasiona się nie przemieszczały. Można siać ręcznie albo siewnikiem. Do wysiewu 100 metrów kwadratowych trawy potrzeba około 2 kg nasion. Nasiona podzielić na dwie równe części, gdyż należy siać wzdłuż i wszerz. W ten sposób zasiejemy w miarę równo. Po zasianiu trzeba grabiami przykryć nasiona na głębokość około 1 cm. Trzeba uważać, żeby nie zagrabić nasion w jedno miejsce. Na koniec ziemię uwałować. Po zasianiu podlać wodą z węża ogrodowego. Wystarczy tylko tak, aby gleba nie była sucha (nie robić kałuż). Następnie trzeba podlewać, gdy ziemia wyschnie. Jeśli pada deszcz, to nie trzeba.

3. Czekanie.
Normalnie nasiona trawy kiełkują po 2-4 tygodniach (gdy temperatura powietrza nie spada poniżej 10 stopni Celsjusza i zgromadzi się w nich wystarczająca ilość wody i substancji odżywczych).

4. Koszenie trawy.
Trawę podlewać w czasie suchych dni (rano lub wieczorem, żeby woda szybko nie wyparowała). Gdy trawa wyrośnie na wysokość 10 cm powinno nastąpić pierwsze koszenie. Kilka początkowych koszeń powinny być do wysokości 5 cm. Następne dowolnie.

Oceń odpowiedź:
(Ocena: +4)
Re: Jak zrobić trawnik wokół domu?

polska2010

Odpowiedzi: 654
Wiarygodność: 77%
23 grudnia 2010, 23:57

po co tyle pisac najlepiej wszystko popryskac randapem, zaorac pługiem i zasiac trawe

Oceń odpowiedź:
(Ocena: 0)
Re: Jak zrobić trawnik wokół domu?

adam120

Odpowiedzi: 822
Wiarygodność: 58%
14 stycznia 2011, 22:30

zależy od wielkości trawnika jeżeli jest mały to wystarczy go przekopać wyrównać ziemie grabkami zasiać trawę podlewać i czekać kiedy urośnie

Oceń odpowiedź:
(Ocena: -2)

Podobne pytania, które mogą Cię zainteresować

Jak zrobić krem migdałowy? (5) 25.10.2010, 20:06
Anonim
jak zrobic zadanie z matematyki.? (1) 17.02.2011, 14:03
Anonim
Jak szybko zwiekszyc mase miesniowa (1) 17.11.2011, 13:33
tomcz19
Część rzymskiego domu wokół której ... (1) 30.09.2011, 13:07
Anonim
Shellownia (1) 18.08.2012, 12:48
tomcz19

Dodaj odpowiedź

Dodawanie nowych odpowiedzi do tego pytania zostało zablokowane. Jeśli uważasz, że do tematu można dodać coś wartościowego, poproś o odblokowanie pytania.


- Zadawaj pytania i udzielaj odpowiedzi bez konieczności logowania

- ... lub zarejestruj się za darmo i zdobywaj punkty za dodane pytania i odpowiedzi.

- Zdobyte punkty możesz wymienić na darmowe doładowanie telefonu i dodatkowe korzyści związane z użytkowaniem serwisu, np. wyróżnienie swojego pytania.

Ostatnio popularne

Polecamy