Strona główna » Wszystkie » nornica zwalczanie

nornica zwalczanie

Anonim

5 kwietnia 2011, 09:35

w jaki sposob zwalczac nornice?

Odpowiedzi (1)

Re: nornica zwalczanie

gregoro

Odpowiedzi: 5189
Wiarygodność: 86%
5 kwietnia 2011, 09:50

Ogrodnicy walczą z nimi, sypiąc w wykopane korytarze naftalinę w łuskach czy kulkach albo karbid. Wkładają tam również szmaty zmoczone naftą albo główki i ogony śledzi czy wędzonych ryb. Krety i nornice nie lubią także zapachu czosnku, który można sadzić między różami, tulipanami i daliami.

Bardzo skuteczne (i humanitarne) są też pułapki na krety, zakopywane w ziemi, w miejscu gdzie przechodzi korytarz wykopany przez kreta. Pułapka ta to krótka rurka z 2 blaszkami otwierającymi sie tylko do środka. Po schwytaniu kreta do takiej pułapki można go wywieźć w miejsce, gdzie nikomu nie będzie robił szkód (nie zabijajmy kretów - są pod ochroną).

Zwalczanie nornic może być prowadzone na kilku płaszczyznach. Po pierwsze nie należy stwarzać im dogodnych warunków do zasiedlania czyli systematycznie odchwaszczać teren, nie rozkładać ściółki czy pozostawiać resztek roślinnych i często przekopywać miejsce, gdzie gryzonie mają nory. Domowym sposobem na usuwanie myszy i nornic może być także hodowla nielubianych przez nie roślin i wtykanie do nor substancji roślinnych o gryzącym zapachu lub stosowanie odstraszaczy akustycznych.

Jedynym skutecznym sposobem pozbycia się niepożądanych gości jest zastosowanie preparatów chemicznych. Nasza firma oferuje pełną paletę dopuszczonych do obrotu w Polsce środków. Na życzenie nasz profesjonalny personel może przeprowadzić zabieg usunięcia szkodników z Państwa ogrodu.

http://www.exichem.pl/zwalczanie_nornic.php
http://www.porady.co.pl/zwalczanie_kretow_i_nornic.html

Oceń odpowiedź:
(Ocena: -1)

Podobne pytania, które mogą Cię zainteresować

Ziemiórki - zwalczanie (1) 16.04.2011, 11:07
Anonim
Rybiki - zwalczanie (1) 16.05.2011, 20:52
Anonim
W jaki sposób złagodzić ugryzienie komara? (2) 21.07.2010, 19:19
Anonim
czy nornice są pod ochroną (1) 05.06.2012, 20:44
Anonim
Napisz w jaki sposób odżywiają się kijanki (2) 26.02.2011, 15:13
Anonim

Dodaj odpowiedź

Dodawanie nowych odpowiedzi do tego pytania zostało zablokowane. Jeśli uważasz, że do tematu można dodać coś wartościowego, poproś o odblokowanie pytania.


- Zadawaj pytania i udzielaj odpowiedzi bez konieczności logowania

- ... lub zarejestruj się za darmo i zdobywaj punkty za dodane pytania i odpowiedzi.

- Zdobyte punkty możesz wymienić na darmowe doładowanie telefonu i dodatkowe korzyści związane z użytkowaniem serwisu, np. wyróżnienie swojego pytania.

Polecamy