Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/npro9/domains/pytajnik.net/public_html/configq.php on line 17 Ułóż kilka zdań - Pytajnik.net - Katalog pytań, zadań domowych i porad
Strona główna » Wszystkie » Ułóż kilka zdań

Ułóż kilka zdań

Anonim

28 lutego 2011, 15:33

Na wybrany przez ciebie, interesujący cię temat ( o muzyce ) .
W wypowiedzi użyj wyrazów świadczących o twojej odpowiedzialności za słowa, ujawniających twój stosunek do tego, o czym mówisz.

Odpowiedzi (2)

Re: Ułóż kilka zdań

DKLpl

Odpowiedzi: 2064
Wiarygodność: 64%
28 lutego 2011, 15:39

Muzyka jest bardzo uspokajająca. Każdy może ją stworzyć, ale już nie każdy ma możnośc utrzymania się z niej. Muzyka jest przedstawiana ; na koncertach, w operze, teatrze muzycznym, w telewizorze, w radio itp. Rozróżniamy bardzo wiele rodzajów muzyki, m.in. : pop, rap, hip-hop, muzyka klasyczna, metal...

Oceń odpowiedź:
(Ocena: +2)
Re: Ułóż kilka zdań

DKLpl

Odpowiedzi: 2064
Wiarygodność: 64%
31 marca 2011, 18:42

Muzyka (gr. mousike, cz. hudba, staropol. gędźba) – sztuka organizacji struktur dźwiękowych w czasie. Jedna z dziedzin sztuk pięknych, która wpływa na psychikę człowieka przez dźwięki.

Struktury dźwiękowe składają się z zestawów fal akustycznych o odpowiednio dobranych częstotliwościach i amplitudach oraz ciszy pomiędzy nimi. Celem muzyki jest oddziaływanie na świadomość słuchacza. Jest zjawiskiem odbieranym subiektywnie, zależnym od indywidualnych skłonności, wcześniejszych doświadczeń, społecznych kryteriów wartości, aktualnego nastroju i wielu innych czynników. Od mowy ludzkiej różni się znacznie większą abstrakcyjnością przekazywanych treści oraz wykorzystaniem oprócz głosu ludzkiego również instrumentów muzycznych.

Muzyka jest jednym z przejawów ludzkiej kultury. Można przyjąć, że muzyka od zawsze towarzyszyła człowiekowi w pracy, zabawie, odpoczynku oraz w obrzędach, najpewniej również od początku łączona była z tańcem i słowem. Z początku muzyka służyła celom praktycznym – pomagała w pracy zespołowej, była formą komunikacji, później stała się także elementem tożsamości zbiorowej. Z czasem wykształciła się jako jedna z gałęzi sztuki.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Muzyka

Oceń odpowiedź:
(Ocena: -4)

Podobne pytania, które mogą Cię zainteresować

ułóż kilka zdań na temat : Ulubiony kolor ... (5) 14.03.2011, 15:48
Anonim
Ułóż pytania z podanych wyrazów. Użyj ... (1) 31.03.2011, 16:07
Anonim
kilka zdan na temat muzyki (1) 09.05.2012, 22:39
Anonim
Napisać historie rodzeństwa (3) 13.03.2011, 13:18
Anonim
Uloz kilka zdan na temat praczy gangcarza (2) 28.03.2011, 17:10
Anonim

Dodaj odpowiedź

Dodawanie nowych odpowiedzi do tego pytania zostało zablokowane. Jeśli uważasz, że do tematu można dodać coś wartościowego, poproś o odblokowanie pytania.


- Zadawaj pytania i udzielaj odpowiedzi bez konieczności logowania

- ... lub zarejestruj się za darmo i zdobywaj punkty za dodane pytania i odpowiedzi.

- Zdobyte punkty możesz wymienić na darmowe doładowanie telefonu i dodatkowe korzyści związane z użytkowaniem serwisu, np. wyróżnienie swojego pytania.

Ostatnio popularne

Polecamy