Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/npro9/domains/pytajnik.net/public_html/configq.php on line 17 Jakie są charakterystyczne cechy kuchni polskiej? - Pytajnik.net - Katalog pytań, zadań domowych i porad
Strona główna » Wszystkie » Jakie są charakterystyczne cechy kuchni polskiej?

Jakie są charakterystyczne cechy kuchni polskiej?

Anonim

16 lutego 2011, 15:44

Jakie są charakterystyczne cechy kuchni polskiej?

Odpowiedzi (1)

Re: Jakie są charakterystyczne cechy kuchni polskiej?

gregoro

Odpowiedzi: 5189
Wiarygodność: 86%
16 lutego 2011, 15:52

Nasza rodzima kuchnia to wpływ wielu kultur i niezwykłe rozbicie na kuchnie regionalne, które powstały dzięki rozbiorom. W porównaniu do innych kuchni narodowych, kuchnia polska nie posiada wielu tradycyjnych typowo polskich potraw. Dlaczego tak się dzieje? Ogromny i zasadniczy wpływa miała na to burzliwa historia naszego kraju, który na przestrzeni dziejów borykała się z ciągłymi najazdami i wpływami innych państw. Ingerencje innych państw europejskich miały również wpływ na naszą kuchnię. Do najważniejszych z nich zalicza się: Francja, Niemcy, Włosi czy Żydzi.

Obecnie nadal z trudem można mówić o jednolitej kuchni polskiej, gdyż jest ona różna w poszczególnych częściach kraju. Lecz w ostatnich latach wyraźne kuchnia regionalna odradza się, a typowe potrawy stają się popularne nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami.

Do najpopularniejszych potraw kuchni polskiej zalicza się: rosół, barszcz biały, kotlet schabowy, kotlet mielony, pierogi, barszcz czerwony, flaczki, kluski ziemniaczane i wiele innych.

http://www.menu24.pl/charakterystyka-kuchni-polskiej-105.html

Oceń odpowiedź:
(Ocena: -1)

Podobne pytania, które mogą Cię zainteresować

Jakie są charakterystyczne cechy kuchni ... (1) 16.02.2011, 15:46
Anonim
Jakie są cechy kuchni rosyjskiej? (1) 16.02.2011, 15:45
Anonim
Jakie są Cechy charakterystyczne dla człowieka ? (1) 25.09.2011, 14:51
Anonim
Jakie są cechy charakterystyczne folkloru (1) 21.09.2011, 11:34
Anonim
jakie dryewo jest charakterystyczne dla sztuki afr (1) 20.03.2011, 16:19
Anonim

Dodaj odpowiedź

Dodawanie nowych odpowiedzi do tego pytania zostało zablokowane. Jeśli uważasz, że do tematu można dodać coś wartościowego, poproś o odblokowanie pytania.


- Zadawaj pytania i udzielaj odpowiedzi bez konieczności logowania

- ... lub zarejestruj się za darmo i zdobywaj punkty za dodane pytania i odpowiedzi.

- Zdobyte punkty możesz wymienić na darmowe doładowanie telefonu i dodatkowe korzyści związane z użytkowaniem serwisu, np. wyróżnienie swojego pytania.

Ostatnio popularne

Polecamy